Новини

Agroport 2016: нові погляди на усталені істини

Сміливі рішення, інноваційні технології, нові ідеї та роки досвіду в аграрній галузі – все це у собі гармонійно поєднав Agroport West Lviv 2016, один з наймасштабніших заходів у Східній Європі, який відбувався 26-27 травня. Цього року до команди партнерів ІІІ Міжнародного форуму з розвитку фермерства увійшов Перший національний аграрний кооператив.

Мета проведення заходу такого формату – активізувати платформу для ефективної комунікації представників державних та приватних структур, великого і малого бізнесу, наукової та виробничої галузі в питаннях розвитку фермерських господарств. Серед спікерів – видатні теоретики і практики, молоді прогресивні фахівці та керівники масштабних проектів, представники державної влади. Кожен присутній, а їх налічувалось більше 5 000 чоловік, отримав те, чого очікував від участі у заході.

– У кожного регіону є своя специфіка, є чим пишатися і що розвивати. Всіх учасників об’єднує ідея відродження фермерства України, і це є найбільш перспективним вектором розвитку країни,прокоментував Дмитро Титаренко, керівник проекту "Агропорт".

Темі кооперації як одному з перспективних напрямків розвитку та підтримки фермерів був присвячений окремий блок доповідей: «Кооперація: регіональні особливості та нові можливості. Розвиток сільських територій».

За словами заступника міністра аграрної політики та продовольства України Ярослава Краснопольського, ми повинні розвивати кооперативний рух на рівні сіл, які б забезпечували підтримку фермерів з однієї сторони, а з іншої – технічну оснащеність, логістику. Це сприятиме підвищенню якості та конкурентоспроможності вітчизняного продукту.

Такої ж думки притримується президент Українського кооперативного альянсу Зиновій Свереда, про що зазначив у своїй доповіді на тему: «Україна як житниця Європи. Кооперативи та місцеві громади. Майбутнє сталого зернового ринку в Україні».

– Все більше ми замислюємося над тим, як не тільки виробити продукт, але й ефективно розвинути та використати потенціал нашої землі. Бути господарем – це дбати про землю. Ми потребуємо не так інвестицій, як формування нової сільськогосподарської культури, що базується на науці, етиці і лише після цього – на прибутку. Земля не дає другого шансу – використані природні ресурси відновлюються впродовж мільйонів років. З одного боку, потрібні технологічні інновації, що спростять важку селянську роботу. З іншого, необхідно мінімально втручатися в процеси природи і її закони, аби мати високі врожаї. Все це вимагає формування повністю нової економіки, де кооперація – одна з ключових складових. Саме кооперування зобов’язує громадян дбати про землю, де вони живуть, її ресурси і потенціал. Землю, що є нашою спільною домівкою, – говорить Зиновій Свереда.

В рамках форуму також обговорювались питання ефективного кадрового забезпечення, інноваційних IT-рішень, органічного землеробства, зеленої енергетики. Таким чином, у форматі дискусій учасники обговорили питання, які сьогодні як ніколи на часі. Адже саме зараз країна готова до змін і має для цього найголовніше – активних, ініціативних новаторів-патріотів, які живуть своєю справою і прагнуть розвивати та розвиватись на рідній землі.

Коментувати

Місія:

забезпечити добробут кожного українського селянина, створюючи найкращі умови для його економічного, соціального та особистісного розвитку

Гарячі лінії Хмельниччини

+38 (096) 925 77 75,
+38 (095) 158 77 75,
+38 (073) 496 77 75

Гарячі лінії Чернівеччини

+38 (096) 845 99 44,
+38 (099) 417 99 33,

Адреса

Україна, 29015, м. Хмельницький,
вул. Зарічанська, буд 3/2 блок 5/2-1

Електронна пошта:

post@pnak.com.ua