Новини

Навчання, застосування, результат!

У 2016 році в Україні зареєстровано 1026 кооперативів, з них діючих – 564. Однак аналіз ситуації говорить, що ефективно функціонують не більше двох десятків. Про це та багато іншого дізнались менеджери Першого національного аграрного кооперативу завдяки участі у навчальному семінарі, який проходив 17-18 травня.

Метою заходу стало формування та глибоке усвідомлення кооперативних цінностей, пошук продуктивних шляхів просування кооперативної ідеї. Іншими словами, аби краще донести ідею та унікальність кооперації до людей, менеджмент ПНАКу вивчав історію кооперативного руху та досвід інших країн, у порівнянні з українським сьогоденням.

– Сьогодні ми продовжуємо творити нашу кооперативну революцію по всій Україні, адже немає поганої землі, є господар, що не усвідомлює її потенціалу. Найважливіша ланка кооперативного руху – це ті фахівці, що йдуть до людей, вислуховують їх і разом планують їхній розвиток. Ми називаємо їх кооперативними та соціальними «місіонерами». Сьогодні разом з професорами Полтавського університету економіки та торгівлі, спеціалістами в галузі кооперації та ідейними людьми, що переймаються принципами кооперації, представники Українського Кооперативного Альянсу, Першого національного аграрного кооперативу та Благодійного фонду «Зміцнення громад» розробляють унікальну та інноваційну модель кооперації, що відповідає сучасним умовам в Україні, розпочав навчання Зиновій Свереда, президент УКА.

Крок за кроком присутні дізнавались про зародження кооперації, її успішних послідовників, проблеми, з якими вони зіштовхнулись, і шляхи їх подолання. Вкотре переконалися, що кооперація – явище унікальне. По-перше, це та форма господарювання, де отримання прибутку не є метою діяльності, а бонусом за злагоджену, плідну працю. Люди добровільно об’єднуються, щоб зменшити свої витрати, отримати послуги та знижки, яких досі не мали, господарюючи поодинці. По-друге, тільки в кооперативі члени є власниками та клієнтами, які самостійно управляють ним. По-третє, завдяки кооперації можна вирішити проблеми у будь-якій галузі: сільськогосподарській, фінансовій, медичній, споживчій тощо. Головне – знайти однодумців, які готові працювати і здійснювати особистий вклад у розвиток кооперативу.

– Потрібно усвідомити, що кооперація – це не спосіб отримання багатства. Це – засіб боротьби з бідністю, доступний кожному. Чому цей рух не такий поширений в Україні? Подумаємо разом. Якими людьми легше маніпулювати: заможними чи бідними? От ми й самі дали відповідь на це питання. Дуже добре, що в Україні з’явився Перший національний аграрний кооператив, який націлений відродити кооперативний рух на всіх рівнях. Коли українці освоять цей унікальний інструмент, ми забудемо про бідність і навчимось вирішувати проблемні питання самостійно. Ми навчимось брати відповідальність за свої дії і пожинати їх плоди. А це – прерогатива сильної нації, якою ми безперечно є, говорить лектор Владислав Гончаренко, доктор економічних наук, професор Полтавського університету економіки та торгівлі.

Поряд з інформативною теоретичною частиною не менш цікавою була практична. Учасники аналізували діяльність ПНАКу, виявляли слабкі сторони та пропонували шляхи їх підсилення.

– Зрозуміло, що першопрохідцям завжди нелегко. Поки ідея набуде досконалості та ефективності, потрібно подолати багато перепон. Однак коли бачиш кінцеву мету і розумієш всю цінність своєї роботи, тоді є натхнення працювати. Упродовж навчань ми по-новому усвідомили свою роль у кооперативі, почерпнули багато нових знань і наповнились енергією. Тепер ми готові діяти, аби наші батьки та діти мали життя, на яке заслуговують. Хоча є багато речей, які треба вдосконалити, впевнений, що зовсім скоро кооперація стане невід’ємною частиною побуту кожного українця, коментує Юрій Лінник, директор департаменту комунікацій та розвитку Першого національного аграрного кооперативу.

Наприкінці семінару учасники пройшли тестування, щоб закріпити отриману інформацію. У планах – проведення подібних семінарів серед громад, адже тільки у спільній роботі, активному діалозі народжується істина, цікаві рішення! Це і є кооперація, коли свій іде до свого, щоб створити своє!

Коментувати

Місія:

забезпечити добробут кожного українського селянина, створюючи найкращі умови для його економічного, соціального та особистісного розвитку

Гарячі лінії Хмельниччини

+38 (096) 925 77 75,
+38 (095) 158 77 75,
+38 (073) 496 77 75

Гарячі лінії Чернівеччини

+38 (096) 845 99 44,
+38 (099) 417 99 33,

Адреса

Україна, 29015, м. Хмельницький,
вул. Зарічанська, буд 3/2 блок 5/2-1

Електронна пошта:

post@pnak.com.ua